Рейддан мақсад, муҳожирларнинг қонунга риоя қилишини назорат қилиш эди.
27 октябрь куни Волгограднинг учта туманида хорижлик фуқароларнинг меҳнат ва миграция қонунчилигига риоя этишини назорат қилиш бўйича рейд доирасида тадбирлар ўтказилди.
Ички ишлар вазирлигининг Волгоград вилояти бўйича бош бошқармаси матбуот хизматининг маълум қилишича, чет элликлар миграция ва меҳнат қонунчилиги нормаларига қай даражада риоя этаётганини текшириш мақсадида 27 октябрь куни Дзержинский, Советский, Краснооктябрский туманларида контрол-назорат тадбирлари ўтказилган.
Ички ишлар вазирлигининг Волгоград вилояти бўйича Бош бошқармаси ходимлари ФСБнинг вилоят бўйича бошқармасидаги ҳамкасблари билан биргаликда хорижликларнинг иш жойлари –  савдо, қурилиш объектлари билан биргаликда уларнинг яшаш жойларини ҳам текширган.
Шунингдек, рейдда ҳудудий ИИБ ходимлари, ички ишлар бўлимлари, Миграция бошқармаси, Давлат йўл инспекцияси тезкор ходимлари ҳам иштирок этди.

Рейд по контролю за соблюдением иностранцами законодательства провели силовики.
27 октября в трех районах Волгограда прошли мероприятия в рамках рейда по контролю за соблюдением иностранными гражданами трудового и миграционного законодательства.
Как сообщили в пресс-службе ГУ МВД по Волгоградскому региону, для проверки того, как соблюдаются иностранцами нормы миграционного и трудового законодательства, 27 октября в Дзержинском, Советском, Краснооктябрьском районах прошли контрольно-надзорные мероприятия.
Проверка в местах трудовой деятельности иностранцев сотрудники ГУ МВД по Волгоградской области провели вместе с коллегами из УФСБ по региону. Проверялись объекты торговли, строительства, а также места проживания иностранных граждан.
В рейде также участвовали участковые уполномоченные, оперативники подразделений полиции, Управления по вопросам миграции, Госавтоинспекции.