Биринчи каналнинг ҳарбий мухбири Ирина Куксенкованинг сўзларига кўра, уриб туширилган самолёт бортида 10 киши бўлган.
“Пригожиндан Жанубий ҳарбий округ штаб-квартирасида нима учун бу самолёт зарба бермаса ҳам уриб туширилди, деган савол берилганда у, “колоннадаги аҳмоқ зенитчи учиб кетаётган ҳамма нарсани ураверган”, деб жавоб берган. Бу ҳақда Куксенкова ўзининг телеграм-каналида ёзган.
Унинг қўшимча қилишича, Пригожин ҳалок бўлган учувчиларнинг оилаларига товон сифатида 50 миллион рубл тўлашга рози бўлган.
Бир кун аввал россиялик ҳарбий мухбирлар “Вагнер” ХҲК жангарилари ИЛ-18 самолёти ва бошқа бир қанча вертолётларни уриб туширгани ҳақида хабар беришган эди. Бу расман эълон қилинмади.

По словам военкора «Первого канала» Ирины Куксенковой, на борту сбитого самолета находились 10 человек.
«Когда Пригожина уже в штабе ЮВО спросили зачем, ведь этот самолет не наносит ударов, а выполняет другие функции, он сказал — а дурак пвошник в колонне все взлетающее сбивал <…> У меня нет слов», — написала Куксенкова в своем телеграм-канале.
Она добавила, что Пригожин согласился выплатить 50 млн в качестве компенсации родным погибших летчиков.
Накануне российские военкоры сообщали, что бойцы ЧВК «Вагнера» сбили самолет ИЛ-18 и еще несколько вертолетов. Официально об этом не сообщалось.