22 майдан мигрантлар Калугада 4 соҳада ишлай олмайди.
Губернатор  Владислав Шапша миграция сиёсати соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида ҳисобот бериб, қуйидаги ўзгаришларни санаган:
• мигрантларга берилган меҳнат патентлари сони 1,5 баробарга қисқартирилди;
• 137 та рус тилини билиш тўғрисида сохта сертификатлар аниқланган;
• охирги 3 йилда чет элликлар билан тузилган никоҳлар бўйича 4,5 мингта материаллар ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларига берилган, уларнинг 155 таси никоҳни сохта деб топиш мақсадида прокуратура органларига ўтказилган;
• такси хизматларида 100 дан ортиқ ноқонуний чет эллик ҳайдовчилар аниқланган;
• 22 майдан бошлаб Калуга вилоятида тўртта соҳада – чакана савдо, йўловчи ташиш, ишга қабул қилиш агентликлари ва умумий овқатланишда мигрантлар ишлаши тақиқланади.

В Калуге под председательством губернатора Владислава Шапши состоялось совещание по вопросам реализации миграционной политики на территории области.
Владислав Шапша сообшил о проводимой работе в области миграционной политики и изменениях в этой сфере в 1,5 раза сокращено количество выданных мигрантам трудовых патентов;
• выявлены 137 случаев фиктивных свидетельств о знании русского языка;
• в правоохранительные органы передано 4,5 тыс материалов по бракам с иностранцами за последние 3 года, 155 из них переданы в прокуратуру в целях признания браков фиктивными;
• в службах такси выявлено более 100 нелегальных перевозчиков-иностранцев;
• с 22 мая в Калужской области вступит в силу запрет на привлечение мигрантов для работы в четырех сферах – розничная торговля, пассажирские перевозки, кадровые агентства и общепит.