Фарзандини доимий яшаш жойига олиб чиқиб кетаётган она(ота)лардан ота(она) розилиги талаб этилади, холос.
1970544
2 май куни ўтказилган Халқаро пресс-клуб сессияси доирасида Ўзбекистон ИИВ миграция ва фуқароликни расмийлаштириш бошқармаси раҳбари ўринбосари Улуғбек Тошхўжаев эндиликда болани қисқа фурсатга Ўзбекистондан ташқарига олиб чиқиш учун иккинчи ота-она розилиги талаб этилмаслигини маълум қилди.
Тошхўжаевнинг қайд этишича, чиқиш стикерини расмийлаштириш учун ўқув муассаса томонидан имзоланган ҳужжатлар, анкета, сурат ва бола паспорти талаб этилади.

По новому закону мать (отец) при выезде из страны с ребенком на постоянное место жительство требуется разрешения отца (матери).
В рамках сессии Международного пресс – клуба, который прошел 2 мая, заместитель начальника управления миграции и оформления гражданства МВД Улугбек Ташходжаев  сообщил,  что теперь при выезде ребенка из страны на временное место жительство разрешение второго родителя не требуется.
По словам Ташходжаева, при оформлении выездного стикера требуются подписанные документы из учебного заведения, паспорт, заполненная анкета и фото ребенка.