Нижний Новгород вилоятида 40 даража совуқда қолган 19 нафар йўловчи полиция томонидан қутқарилди.
10 январь куни Россиянинг Нижний Новгород вилояти, Навашинский туманида «Москва-Ўзбекистон» микроавтобуси йўловчилари полиция ходимлари томонидан қутқариб олинди, деб хабар берди «Коммерсантъ» Нижний Новгород ИИВ бошқармасига таяниб.
Хабарга кўра, микроавтобус катта йўлда бузилиб қолган, унинг салонида 19 киши бўлган. 40 даража совуқда қолган йўловчилар диспетчерлик хизматига қўнғироқ қилиб, ёрдам сўрашганидан сўнг, ЙПХ ходимлари томонидан топилган. Туман ҳокимияти жабрланганларни ташиш учун транспорт ажратган, улар ички ишлар бўлимига олиб борилган.
Шу билан бирга, полиция автобус йўловчиларининг мақомига ойдинлик киритиш ва уларнинг Россияда бўлишига рухсат берувчи ҳужжатларини текширишга қарор қилган. Бузилган микроавтобус таъмирлаш учун эвакуация қилинган.

19 пассажиров были спасены полицией Нижегородской области в 40-градусный мороз.
Пассажиров микроавтобуса Москва-Узбекистан спасли накануне полицейские в Навашинском районе Нижегородской области, сообщили в региональном управлении МВД. Об этом пишет «Коммерсантъ».
По данным ведомства, автобус сломался на трассе, в салоне находились 19 человек. Замерзающих пассажиров обнаружили сотрудники ДПС после звонка из диспетчерской службы. Районные власти предоставили транспорт для перевозки пострадавших, их доставили в отдел полиции. Температура воздуха 10 января опускалась до -40 градусов.
Параллельно полицейские решили уточнить статус пассажиров автобуса и проверить их документы о разрешении пребывания на территории России. Сломанный автобус эвакуировали на ремонт.