Банк стипендия эгаларига ойига 25 000 рубль тўлайди ва уларга амалиёт ёки иш таклиф қилади.
«Тинькофф» Россия олий ўқув юртлари талабалари учун стипендия дастурини Ўзбекистон ва бошқа мамлакатлар фуқаролари учун ҳам кенгайтирди, деб хабар қилди банк матбуот хизмати.
Энди Россия олий ўқув юртларида таҳсил олаётган ўзбекистонликлар ҳам банк стипендиясини олишлари мумкин бўлади.
Дастур иштирокчиларининг умумий сони 80 дан 200 нафар кишига кўпаяди ва бюджет тахминан 60 миллион рублни ташкил этади.
«Тинькофф» дастури Россиядаги энг йирик нодавлат стипендияларидан биридир. Сиз унда учта йўналишда иштирок этишингиз мумкин, булар –  “Ишлаб чиқиш”, “Таҳлил”, 2023 йилдан эса “Ахборот хавфсизлиги” йўналишлари.
Стипендия миқдори ойига 25 000 рублни ташкил этади (Марказий банк курси бўйича 4,44 млн. сўм). Бундан ташқари, иштирокчилар дастурни тугатгандан сўнг «Тинькофф»да  амалиёт ўташлари ёки ишлаш таклифини олишлари мумкин.
Стипендия олувчилар компания талабалар ҳамжамиятининг бир қисмига айланади, уларга ёпиқ маърузалар, курслар ва ўқув материалларидан фойдаланиш имкони берилади.
Россиядаги ҳар қандай университетининг кундузги бакалавр, мутахассислик ёки магистратура талабалари танловда иштирок этишлари мумкин.
Аризаларни топширишда қуйидагилар ҳисобга олинади:
• ўқув ютуқлари;
• Умумроссия ва халқаро мусобақаларда иштирок этиш;
• дастурлаш чемпионатлари ва хакатонларда совринли ўринларни эгаллаш;
• илмий мақолалар чоп этиш ва илмий анжуманларда иштирок этиш;
• ўз лойиҳалари (pet project) ва бошқа ташаббуслар устида ишлаш.
Танловда иштирок этиш учун 23 апрелгача анкетани тўлдиришингиз ва ҳужжатларни «Тинькофф» сайтига юклашингиз керак.
Бундан ташқари, дастурлаш, математика ёки ахборот хавфсизлиги бўйича онлайн-танлов тестидан ўтиш талаб қилинади.
Имтиҳондан муваффақиятли ўтган иштирокчилар дастур ташкилий қўмитаси билан онлайн суҳбатга таклиф қилинади. Финалга чиқувчилар «Тинькофф» топ-менежерлари, IT-соҳаси тадбиркорлари, илмий, таълим  ва жамоат ташкилотлари вакилларидан иборат экспертлар кенгаши аъзолари томонидан танланади.

Банк будет платить стипендиатам 25 000 рублей в месяц и предложит им стажировку или работу.
«Тинькофф» распространил свою программу стипендий для студентов российских вузов на граждан Узбекистана и других стран, сообщила пресс-служба банка.
Теперь узбекистанцы, обучающиеся в вузах России, также смогут получать стипендию банка. Общее число участников программы расширится с 80 до 200 человек, а бюджет составит около 60 млн рублей.
Программа «Тинькофф» входит в число крупнейших негосударственных стипендий в России. Участвовать в ней можно по одному из трёх направлений: «Разработка», «Аналитика», а с 2023 года — также «Информационная безопасность».
Размер стипендии составляет 25 тысяч рублей в месяц (4,44 млн сумов по курсу ЦБ). Кроме того, участники получают отложенное предложение стажировки либо работы в «Тинькофф» по окончании программы.
Стипендиаты становятся частью студенческого сообщества компании, что даёт им доступ к закрытым лекциям, курсам и образовательным материалам. Также они могут рассчитывать на менторскую поддержку.
Участниками могут стать студенты очной формы обучения бакалавриата, специалитета или магистратуры любого вуза России. При подаче заявок учитываются:
Для участия в конкурсе нужно до 23 апреля заполнить анкету и загрузить документы на сайте «Тинькофф».
Также требуется пройти онлайн отборочное испытание по программированию, математике или информационной безопасности.
Сдавшие экзамен участники будут приглашены на онлайн-интервью с оргкомитетом программы. Финалистов выберут члены экспертного совета из числа топ-менеджеров «Тинькофф», предпринимателей IT-сферы и представителей научных, образовательных и общественных организаций.